3 Yılın Ardından! #digibus3yaşında

3 Yılın Ardından! #digibus3yaşında


Bunun bir parçası olduğun için teşekkürler! Şaka, şaka bu sefer duygusal bir yazı yazdık. 🙂

Fikir garajlarda olgunlaşır diye düşünenlerin aksine, hayallerinde fikirleri besleyen ve fikirlerini hayalleriyle büyüten bir düşüncenin hayata geçiş hikayesidir Digibus. Üç sene önce, bir fikirle başlayan yolculuğun meyveye duran bir ağaca dönüşme sürecidir. Bugün, üç senelik genç ama olgun bir ajans olarak yolumuza devam ediyoruz. Heyecanlıyız, alanımızda, fikirlerimizle geleceğe yürüyoruz. Heyecanlıyız, ülkemiz adına iyi işler yapmaya çalışıyoruz. Heyecanlıyız, hayallerimizle büyük düşünüyor ve hayallerimizi hayata geçiriyoruz. Dijital dünyada geleceğe yatırım yapıyor, meyveleri yarınlarda toplamak üzere bugünden bir orman oluşturuyoruz. Dijital dünyada sözümüz var, söylüyoruz ve sözlerimizin tesirli olduğunu biliyoruz.

Üç sene önce bir fikirle yola çıktık. İş geliştirme alanında tecrübelerimiz vardı, bunları dijital dünyaya adapte etmek istedik. Dijital iş geliştirme fikrimiz ile yola adım attık. Dijital dünyanın, geleceğin dünyası olduğunu biliyorduk, yaptıklarımızla da bu yoldaki adımlarımızı hızlandırıp, yardımcı olduğumuz müşterilerimize değer kattık.

digibus_1_yasinda

Bu süreçte yenilikçi ve çağa uygun web siteleri oluşturduk. Sosyal medyada marka ve hedef kitle odaklı çalışmalar yaptık. Ürün ve marka odaklı başarılı kampanyalar düzenledik. Eğitimler yaptık ve birçok kişiyi sektöre kazandırdık. Bugün geldiğimiz noktada, dijital dünyada oluşturduğumuz organik ekosistemimize gururla bakıyoruz. Gururluyuz, markalarımıza değer kattık, fikirlerimizle onlara dijital dünyada adımlar attırdık, yeni fikirlerimizle sektörü besledik, farkındalık oluşturduk ve iş geliştirmede marka haline geldik.

Digibus, üç sene önce bir fikirle doğdu, 15 metrekarelik bir odada büyüme çağına girdi. Tek kişilik ofiste ekstradan iki masası ve iki sandalyesi ile ama emin adımlarla yola çıktığında bugün geleceği noktayı düşünüyor ve bundan sonraki adımları planlıyordu.

demircioglu_is_hani

Bir süre sonra o oda fikirlere dar gelmeye başladı. Büyük bir ofis katına taşınması ve Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden birisine hizmet vermesi ve bu girişimi dijital dünyada bir sene içerisinde %33 büyütmesi, fikirlerin ve hayallerin büyüklüğünü gösteren en önemli göstergelerdendi. Blogger Akademi ile alanında uzman blogger’lar yetiştirmesi, Digibus’ın tüketici değil, üretici bir ajans olduğunun da en büyük kanıtıydı.

digibus_2_yasinda

O kocaman ofis katından, İstanbul’un en güzel manzaralı, ayağı yer sağlam basan ofisine geçiş aşaması ise Digibus’un ufkunun ne kadar geniş olduğunun göstergesiydi. Karanlık duvarlara değil, aydınlık sabahlara ve geleceğe bakan gözleriyle Digibus, üçüncü senesinde birçok yenilikle yoluna devam ediyor.

digibus_3_yasinda

Digibus, tüketen değil, üreten bir dijital iş geliştirme ajansı olmanın hakkını veren birçok çalışma yapıyor. Sadece hizmet sektöründe değil, eğitim sektöründe de “Digibus Akademi” olarak bulunarak bunu gerçekleştiren Digibus, önemli üniversiteler ile uzman kadro yetiştirme görevini yerine getirecek. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Sertifika Programı ile sadece teorik değil pratik eğitim verecek olan ajansımız, sektörün organik büyümesine katkı yapacak. Aynı zamanda, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde başlayacak olan Sosyal Medya Uzmanlığı programı ile kamu ve özel sektöre, işin mutfağından örneklerle eğitim verilerek başarılı kişiler yetiştirilecek. Ayrıca, KOBİ’lere, kamu kurumlarına, özel sektöre, kısacası ihtiyacı olan her alana, paket eğitim programları ile uzman kadrolar yetiştirme planları yapan ajansımız kalifiye eleman yetişmesi için canla başla çalışıyor. Biz, bu hayalimizi ve gerçeğe dönüşen halini Digibus Akademi olarak adlandırdık.

Dijital dünyanın büyüklüğünü, içeride olanlar bilmiyor olabilir fakat Digibus olarak hem içeriden hem de dışarıdan gözlemlerle dijital dünyayı analiz ediyoruz. Ve bu alanda, geleceğe yatırım yapmaya devam ediyoruz. E-ticaret sektörüne hitap eden ajansımız, birçok başarılı e-ticaret sitesini tamamlayıp çalışır hale getirdi. Aynı zamanda, sektörel tecrübemiz ile, mobil aksesuarlar alanında Türkiye’nin en büyük şirketlerinden birisine de özel bir çalışma yürütüyoruz. Yakın bir zamanda, sektörde daha önce denenmemiş bir yöntemi deneyerek müşterimize hizmet vermeye başlayacağız.

Digibus, işin mutfağını çok iyi biliyor. Bu mutfakta ise çok başarılı ürünler ortaya koyuyor. Bunun sonucu olarak da büyümenin tatlı sancılarını çekiyor. Bu sancılar ise bir çatı kuruluş ortaya çıkarmış durumda. Digibus, kardeş markaları ile büyümeye Digi Kitchen bünyesinde devam ediyor. Digi Kitchen, dijital dünyanın mutfağı sloganıyla yola çıkan bir oluşum ve bünyesinde Digibus, GameForce, Digibus Akademi, Sosyal Sosyal, Blogger Akademi gibi alanındaki başarılı girişimleri bulunduruyor. Digi Kitchen, dijital dünyaya değer katmaya devam edecek.

Fikirlerini garajlara sığdırmaya çalışanlara inat, dünyayı bir fikir bahçesi olarak görüp, hayallerini ufuklara dolduran ve ufkunu geleceğe odaklayan Digibus, genç bir ağaç olarak meyvelerini veriyor. Bir orman olmanın hayalini kuruyor ve koskoca bir orman olmanın ne kadar değerli olduğunu biliyor. Bu yolda yürürken yanında olanlara ise değer katıyor. Üç sene bizim için uzun bir süreydi, otuz sene sonra da dijital dünyaya değer katan bir marka olacağız. Ve süreler bizim için hayallerin gerçekleşmesi yolunda atılması gereken adımlardan ibarettir.

Nice senelere sizler ile birlikte başarılar ile ulaşmamız ümidiyle 🙂 Son olarak son 3 senemizde bizler için anısı olan resimleri toplayıp bir albüm yaptık. Daha çok bizden fotoğraflara yer verdiğimiz bir albüm oldu.

Elinde buraya eklemek için fotoğrafı olanları info@digibus.com.tr adresine alalım lütfen. Şimdilik hoşçakalın.

+ There are no comments

Add yours