Seattle’dan İstanbul’a Bir Mesaj Var!

Seattle’dan İstanbul’a Bir Mesaj Var!


Geçtiğimiz çarşamba günü Brandwatch ve kariyer sitesi Monster ortaklığı ile iş hayatı üzerine atılan tweetler analiz edilmiş ve Amerika’da Batı yakası Doğu yakasına gore iş hayatlarında daha mutsuz oldukları sonucuna ulaşmışlar. Buna katılmıyorum hatta bu analizde çok büyük bir boşluk var. Herşeyden önce Batı Yakasında mühendis olarak çalışanlar çok ve neredeyse hiç tweet atmıyorlar. 🙂 Asosyaller demiyorum ancak şunu belirtmeliyim ki sosyal medyada inaktifler! Eğer İngilizce yazıyor olsaydım benim tweetlerim de analize girebilirdi ve benim tweetlerim sonucu değiştirebilirdi. .)

 Seattle’da yağmurun durmasıyla güneşi gördük ve artık ürettiğimiz projeler daha renkli ve daha canlı. Eh elbette bunlar hazırladığımız kampanyalara yansıyacak. Seattle’da Temmuz ve Ağustos aylarında dijital eventlerin artmasıyla da farklı dijital işleri ve gelişmeleri birinci ağızlardan dinlemek bana ayrıca keyif verecek.

seattle__washington__america

2015 Digibus için harika bir yıl oluyor. Projelerimiz büyüyor ekibimiz genişliyor ve farklı konseptlerde müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Başlarda proje yönetimini dünyanın öbür ucundan gerçekleştirmek kulağa hayal gibi geliyordu. Ancak dijital dünyada hepimiz aynı zaman dilimi ve aynı platformdayız ve bu proje yönetimini benim için sanki Türkiye ofisten yapıyormuşçasına rahat hissettiren bir durum! Çoğu zaman ofis olarak kullandığım herhangi bir Starbucks’ta bilgisayarımı açıp çalışmaya başladığım zaman hersey eskisi gibi sanki İstanbul’da bir Starbucks’taymışım gibiyim

4 mevsim yeşil şehirden selam ederim. Gelecek yazıda görüşmek üzere!

2 Comments

Add yours
  1. 1
    İsmet Ökten

    Merhaba. Yazınızdan ziyade fotoğrafınız tanıdık geldi. 2007 İstanbul Üniversitesi SBF mezunuyum, sanırım sizi anımsıyorum. Fakat isminiz Fatma idi diye hatırlıyorum, soyadınızı hiç bilmiyordum. Karıştırıyorsam kusura bakmayın lütfen.

+ Leave a Comment